Як доглядати за татуюванням після сеансу?
Кожен майстер рекомендує догляд по-своєму, залежно від техніки роботи й досвіду.
Я рекомендую два способи. Перший – у випадку, якщо у вас невелике татуювання або виконаний тільки контур чи невелика корекція, передбачає використання спеціальної тату-плівки.
Перші дні після сеансу виділятиметься трохи лімфи з фарбою; у невеликій кількості це норма. Плівку не можна проколювати чи обмотувати харчовою плівкою, вона повинна «дихати». Намагайтеся не пітніти, адже піт набиратиметься під плівкою.
З плівкою я рекомендую ходити 5–6 днів. Якщо вона почне відклеюватися по краях, її можна підклеїти пластиром.
Щоби зняти плівку, вам потрібно розпарити її під душем та обережно відклеїти. Потім промити цю ділянку антибактеріальним милом і намазати кремом для загоєння тату.
Крем треба наносити тонким шаром, упродовж 14–35 днів після сеансу аж до повного загоєння.
Другий спосіб – догляд за допомогою одноразових пелюшок. На жаргоні татуювальників, «по старинке». Перші 3 дні, мінімум тричі на день, треба чистими руками промивати татуювання з милом. Після промивання його треба намастити кремом для загоєння тату, накрити пелюшкою та закріпити її пластиром. Після 3 днів із такими маніпуляціями тату можна просто промивати й мастити кремом ще 2–3 тижні.
Татуювання не можна чухати, мазати спиртом, не можна здирати лущення. 7–14 днів після сеансу не можна займатися спортом, ходити в лазню, сауну, басейн або купатися у водоймах.
Перш ніж вийти на сонце, нанесіть сонцезахисний крем з SPF 50+ та поновлюйте шар після кожного купання або, якщо перебуваєте під прямими сонячними променями, щогодини.
Якщо на шкірі з’явились висипи, підозрілі почервоніння або вас непокоїть свербіж, одразу надішліть чіткі фото майстру. Зазвичай так себе проявляє алергія, але рекомендації для лікування зможе надати тільки лікар.